Andrzejki
30 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Światowe przeboje zachęciły do szalonego tańca, barwnych korowodów i wesołych pląsów. Dzieci poznały staropolskie obrzędy i przysłowia związane z Andrzejkami. Dzień był bogaty we wróżby: ,,Przyszły zawód”, ,,Imię żony/męża”, ,,Studnia czarownicy z monetami”, ,,Buciki”, ,,Kubeczki z wróżbą”. Przedszkolaki kolorowały andrzejkowe klucze i kociołek czarownicy pełen liter. Na naszej zabawie stoły uginały się od ciężaru słodyczy i owoców zakupionych przez panią Magdę Osuchowską oraz pysznych babeczek, które upiekła dla dzieci pani Justyna Gradzik. Rodzice zakupili soki i mandarynki. Było bardzo słodko... Na zakończenie tradycyjnie laliśmy wosk przez klucz. Gorący wosk zamieniał się w muszle, motyle czy baletnicę. Ciekawe, co nam przyniesie los?

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!