Dzień Zielony
Dnia 26 kwietnia 2022 r. w przedszkolu zorganizowano kolejny Kolorowy Dzień – Ekologiczny Dzień Zielony. Przedszkole mocno zazieleniło się pod wpływem zielonych baloników, zielonych strojów dzieci oraz warzyw i owoców. Dzień Zielony rozpoczęliśmy od wykonania ,,Wesołej żabki” z brystolu i papieru. Przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat konieczności dbania o czystość środowiska naturalnego na podstawie listu od Przyrody do Przedszkolaków. Nie zabrakło wesołych zabaw z zielonymi bibułkami przy piosenkach: ,,Zakochany bocian” i ,,Maszeruje wiosna”. Dzieciom podobała się opowieść ruchowa ,,Zaczarowany las”. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki ,,Zielone obrazki” i zagraliśmy w grę ,,Gram w zielone”. Śpiewaliśmy wesołe piosenki, piliśmy zielone soki o smaku kiwi i limonki, zajadaliśmy gruszkową galaretkę, groszek, oliwki, jabłka, gruszki, paprykę, kiszone ogórki, pestki dyni i suszone jabłka. Wróciliśmy do domu w zielonym, wiosennym nastroju. Ciekawe czy dzisiejszej nocy nasze sny będą również w kolorze jasnej zieleni?

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!