Logo Publicznego Przedszkola w Siedlcu

Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja zadanie 4

Ocena 0/5

Siedleckie przedszkole uczestniczy w II edycji konkursu „Bądź Aktywny z Kuratorem” organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest promowanie aktywności fizycznej, społecznej i obywatelskiej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci. 16 kwietnia 2026 roku zrealizowano zadanie „Sportowe wyzwanie przedszkolaków” – gry i zabawy ruchowe oparte na współzawodnictwie sportowym. Przedszkolaki podzieleni na dwie drużyny: zielonych i czerwonych z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zawodach sportowych. Dzieci sprawnie pokonywały tor przeszkód czołgając się i skacząc. Jednym z zadań były rzuty woreczkiem do obręczy. Dużo radości sprawił uczestnikom slalom między szczeblami drabiny utworzonej z kolorowych skakanek. Skoki ,,żabek” przez hula hop pokazały doskonałą kondycję przedszkolaków. Nie zabrakło także ulubionej zabawy bieżnej „Dzieci i domki” (dzieci z szarf tworzą kółka – domki, następnie biegają wokół nich, na hasło nauczyciela-burza wskakują szybko do domku, nauczyciel systematycznie zabiera jeden domek). To były wesołe zajęcia, podczas których dzieci pokazały zdrową rywalizację, świetną współpracę i dobrą zabawę.  

Galeria zdjęć

Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja 5 Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja 4 Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja 3 Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja 2 Bądź Aktywny z Kuratorem II edycja 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności