Konkurs recytatorski
27 kwietnia 2023 roku odbył się w siedleckim przedszkolu Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków. Dzieci samodzielnie wybrały swoje wiersze do recytacji i uczyły się ich z pomocą rodziców w domu. Poprzez uczestnictwo dzieci w konkursach recytatorskich rozwijamy zainteresowania literaturą, wzbogacamy słownictwo, wspomagamy prawidłowy rozwój mowy oraz zachęcamy do samodzielnego czytania. Przedszkolaki pięknie recytowały swoje wiersze na przedszkolnej scenie i otrzymały nagrody. W konkursie recytatorskim udział wzięli:
Wiktoria Wendzik - ,,Twój dom” W.Chotomska
Julia Grabowska - ,,Kotek” J.Tuwim
Antoś Hazler - ,,Na straganie” J.Brzechwa
Pola Mesyasz - ,,Na wyspach Bergamutach” J.Brzechwa
Nikodem Bekus - ,,Abecadło” J.Tuwim
Franek Bekus - ,,Wiatr” D.Gellner
Hania Piasecka - ,,Żaba u krawcowej” D.Gellner
Ada Osuchowska - ,,Co to jest ekologia? D.Klimkiewicz
Mateusz Stefani - ,,Głodny piesek”
Tymek Boral - ,,Kto zna jeża” B.Forma
Julia Woźnicka - ,,Wiosenny czarodziej” D.Gellner
Wiktoria Woźnicka - ,,Wiosenny spacer” W.Badalska
Marta Bekus - ,,Mysz”
Laura Derda - ,,Entliczek-Pentliczek” J.Brzechwa
Natalia Żurek - ,,Kotek” J.Tuwim
11 maja 2023 roku odbyła się w naszym przedszkolu II tura Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków. Dzieci samodzielnie wybrały wiersze i uczyły się ich z pomocą rodziców w domu. Przedszkolaki wspaniale prezentowały się na przedszkolnej scenie i otrzymały nagrody. W konkursie udział wzięli:
Filip Madej - ,,Szybko” D.Wawiłow
Miłosz Madej - ,,Potwór dziki” D.Gellner
Zoya Strzelecka - ,,Kotek” J.Tuwim
Kaja Jura - ,,Na wyspach Bergamutach” J.Brzechwa
Klara Kościńska - ,,Żuk” J.Brzechwa
Borys Kościński - ,,Kogut”
Franek Karczewski - ,,W pokoiku na stoliku”

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!