WYCIECZKA DO STRAŻNICY OSP W SIEDLCU
W dniu 28.05.2014r. odwiedziliśmy Strażnicę OSP w Siedlcu. Na dzieci czekał ulubiony strażak przedszkolaków pan Marcin Osuchowski, który co roku wprowadza dzieci w tajemnice swojego niebezpiecznego zawodu. Dzięki takim cyklicznym spotkaniom dzieci zdobywają podstawową wiedzę na temat pracy strażaków. Pan Marcin zaprezentował sprzęt do gaszenia pożaru, pokazał stroje galowe i robocze strażaków, nowe hełmy. Przeprowadził szkolenie chłopców i dziewczynek w zakresie przygotowania węży do gaszenia ognia. Po przymiarce hełmów strażackich głośno zawyła syrena, która poinformowała mieszkańców Siedlca o wizycie przedszkolaków w Strażnicy. Po wycieczce wielu chłopców stwierdziło, iż w przyszłości pragną zostać strażakami. Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu już za parę lat zdobędzie ambitnych pomocników.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!