Logo Publicznego Przedszkola w Siedlcu

Pasowanie na Przedszkolaka

Ocena 0/5

Dnia 03.11.2016 roku  odbyła  się w naszym przedszkolu uroczystość ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Odświętnie ubrane przedszkolaki bardzo przeżywały ten wyjątkowy dla nich dzień. Pasowanie jest sprawdzianem, czy rzeczywiście każdy maluch, czy starszak zasługuje na miano prawdziwego  przedszkolaka. Aby się o tym przekonać, dzieci wykonywały różne zadania. Pierwszym zadaniem było wspólne zaśpiewanie piosenki ,,Dola parasola”. Potem nadszedł czas na zabawę ,,Co trzymam w dłoniach?” z wykorzystaniem kolorowej planszy oraz różnych przedmiotów. Następnym  zadaniem były indywidualne karty pracy, o różnym stopniu trudności. Dzieci młodsze kolorowały ludzika z plasteliny, 5-latki kolorowały warzywa w skrzynkach, 6-latki doskonaliły umiejętność prawidłowego spostrzegania wzrokowego. Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki słowne umieszczone na kolorowych kotach z kokardą. Ostatnim zadaniem była próba odwagi, czyli zjedzenie plastra cytryny. Następnie wszystkie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor D. Orłowską.  Dzieci zostały obdarowane kolorowym dyplomem oraz torebką ze słodyczami.
 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności