,,Słowiański Gąszczyk – Waleczni Przodkowie”
15 czerwca 2018 roku przedszkolaki uczestniczyły w Pikniku rycersko – archeologicznym Grodzisko-Gąszczyk. Organizatorzy Pikniku: Gmina Mstów, Grupa Rekonstrukcyjna ,,Żelazny Wilk” przy współpracy Muzeum Częstochowskiego, Bractwa ,,Wotczina Raróg”, Jurajskiego Stowarzyszenia ,,Nowa Tradycja”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały obozowisko wczesno-średniowieczne, warsztaty: garncarski, kowalski, kulinarny, tkacki oraz skórniczy. Największą atrakcją były pokazy walki średniowiecznych drużyn oraz uzbrojenie z X wieku. Dzieci lepiły naczynia z gliny, podziwiały piękną średniowieczną biżuterię. Spacer po lesie w towarzystwie starodawnych dzielnych wojów, kobiet w lnianych strojach pozostanie w naszej pamięci na długo. Lekcja historii na świeżym powietrzu bardzo spodobała się przedszkolakom.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!