PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dnia 30.10.2014 roku odbyła się w siedleckim przedszkolu uroczystość ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Odświętnie ubrane dzieci bardzo przeżywały ten wyjątkowy dla nich dzień. Pasowanie jest dużym sprawdzianem, czy rzeczywiście każdy maluch, czy starszak zasługuje na miano prawdziwego przedszkolaka. Aby się o tym przekonać, dzieci wykonywały różne zadania i polecenia. Pierwszym zadaniem były indywidualne karty pracy, o różnym stopniu trudności. Maluchy kolorowały zabawki, 4-latki kolorowały przedmioty związane z higieną, 5-latki doskonaliły umiejętność liczenia przedmiotów. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne umieszczone na kolorowych zajączkach. Wesoło odśpiewały trzy piosenki: ,,Wiewióreczka”, ,,Kolorowe listki”, ,,Jesień”. Nadszedł czas na zabawę w naśladowanie zwierząt z wykorzystaniem wisiorków ze zwierzakami. Ostatnim zadaniem była próba odwagi, czyli ,,picie soku z cytryny”, wielu miało kwaśną minkę. Następnie wszystkie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor D. Orłowską. Dzieci zostały obdarowane kolorowym dyplomem oraz torebką ze słodyczami.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!