DZIEŃ WODY
27 marca 2014 roku obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ WODY. W tym dniu obowiązywały stroje w kolorach błękitu, granatu, turkusu. Dzień rozpoczął się od malowania farbami plakatowymi obrazków przedstawiających rolę wody w życiu organizmów żywych. Następnie dzieci wysłuchały bajki ,,Opowieść znad jeziora” z płyty zaproponowanej przez Kubusiowych Przyjaciół Natury. Przewodnią myślą utworu była konieczność oszczędzania wody w codziennym życiu. Kolejnym punktem dnia była degustacja różnego rodzaju wody: niegazowanej, gazowanej, malinowej. Po degustacji nadszedł czas na doświadczenia i eksperymenty z wodą: mali badacze sprawdzili jakie przedmioty toną, a jakie utrzymują się na powierzchni wody. Przedszkolaki sprawdziły również, jakie produkty spożywcze rozpuszczają się w wodzie. W wolnej chwili dzieci tworzyły muzykę z wykorzystaniem pałeczek i szklanych pojemników z wodą. Niebieski dzień dobiegł końca..

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!