POWITANIE WIOSNY 2014
Dzieci poznają wiele staropolskich zwyczajów związanych z witaniem wiosny, jednym z nich jest coroczne wykonywanie słomianej kukły – Marzanny. Po wyśpiewaniu piosenek o pannie marzance, przyszła kolej na spalenie jej na podwórku przedszkolnym wśród okrzyków: uciekaj zimo do morza!. Nasze wołania odniosły skutek: powiał ciepły wiatr, zaświeciło słońce, zaśpiewał ptak i zakwitła stokrotka. Wiosna tuż, tuż.... Następnie przyszła pora na spacer z maikiem-gaikiem czyli bogato ustrojoną wstążkami i bibułkowymi kwiatami gałęzią sosny. Gaik jest symbolem wiosny, zwycięstwa dobra, młodości i zdrowia. Wędrówkę z maikiem dzieci okrasiły ludową przyśpiewką: ,,Nasz gaik zielony, pięknie przystrojony, w czerwone wstążeczki przez śliczne dzieweczki. Do Was tutaj wstępujemy, zdrowia szczęścia winszujemy..


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!