I Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”
23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Jego podstawowe cele to: rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie czynnych postaw prospołecznych oraz rozwijanie zasad zdrowego współzawodnictwa. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa w Mstowie oraz Gmina Mstów. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: sześciolatki, kl. I-III SP oraz kl. IV-VII SP. W trakcie konkursu sprawdzano zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz znajomość zasad prawidłowego poruszania się po drodze. Publiczne Przedszkole w Siedlcu wytypowało do konkursu trzech uczestników: Blanka Choryłek, Maja Tomza oraz Kacper Sadowski. Siedleckie sześciolatki otrzymały w konkursie wyróżnienie. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszej placówki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!