DZIEŃ ŻÓŁTY
24 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Żółty, który jest bezpośrednio związany z realizacją Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Sala przedszkolna mieniła się wszystkimi odcieniami koloru żółtego. W tym dniu obowiązywały stroje w kolorze cytryny. Rozpoczęliśmy dzień od wspólnego wykonania olbrzymiego słońca z wykorzystaniem techniki collage. Następnie rozmawialiśmy na temat Słońca i energii słonecznej oraz jej znaczenia dla życia wszystkich organizmów żywych. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne - ,,cukierkowe słonka” oraz kolorowały obrazki związane z działalnością centralnej gwiazdy Układu Słonecznego. Dzień Żółty obfitował w degustację owoców i słodyczy koloru żółtego.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!