DZIEŃ NIEBIESKI
18 czerwca 2015 roku obchodziliśmy w przedszkolu kolejny kolorowy dzień - Dzień Niebieski, który jest związany z obchodami Dnia Wody. Przedszkolaki wystąpiły w tym dniu w niebieskich strojach. Niebieski Dzień rozpoczęto przelewaniem wody do butelek z pomocą lejka. Następnie odbyła się rozmowa na temat występowania wody w przyrodzie, roli wody w życiu organizmów żywych, potrzebie oszczędzania wody z wykorzystaniem kolorowych plansz edukacyjnych. Nadszedł czas na wesołe zabawy ruchowe z plastikowymi butelkami wypełnionymi wodą: wodny slalom gigant, taniec z butelką, toczenie butelek. Następnym punktem tego dnia było malowanie farbą akwarelą obrazków nawiązujących do roli wody w środowisku. Przedszkolaki degustowały również różne rodzaje wody: owocową, gazowaną i niegazowaną. Na tym zakończyliśmy Niebieski Wodny Dzień.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!