Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jest ono bardzo ważne dla wszystkich Polaków. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące walk Polaków o niepodległość, o wolność, o możliwość decydowania o swoim losie. Przedszkolaki zdobyły podstawowe wiadomości o zasługach dla kraju Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Tadeusza Kościuszki. Dzieci poznały działania trzech zaborców, przyczyny niepowodzeń powstań narodowych (listopadowe, styczniowe i kościuszkowskie).Zapoznały się z aktualną mapą Polski, nazwą stolicy, gór, głównych rzek, dużych miast, hymnem i symbolami narodowymi.Na zajęciach plastycznych wykonały mapę Polski w barwach biało-czerwonych, techniką: stemplowanie farbą plakatową. Na kolejnych zajęciach powstały kolorowe obrazki przedstawiające kosynierów i legionistów na koniach. Poprzez poznanie historii Polski, wiadomości o sławnych Polakach, ważnych świętach narodowych oraz wpajanie szacunku do symboli narodowych rozwijamy u dzieci postawę patriotyczną.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!