,,Koszyk z czystego srebra”
30 marca 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek ,,Bajka” ze Starego Sącza, którzy z wykorzystaniem kukiełek przedstawili legendę ,,Koszyk z czystego srebra” wg opowiadania K. Dobkiewiczowej ,,Drogocenne wiano”. Kukiełki wykonane z drewna i materiału są dziełem krakowskiego rzeźbiarza Jana Malika. Akcja rozgrywa się w Nowym Korczynie. Legenda przedstawia los sierot: Hanulki i Marcinka, których księżna Kinga otoczyła opieką. Na uwagę zasługuje oryginalna muzyka, która doskonale oddaje klimat epoki średniowiecza.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!