Spotkanie z aktorką
18 października 2019 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków z aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie panią Sylwią Oksiutą-Warmus. Nasz gość powitał dzieci po japońsku, w pięknym stroju i makijażu Japonki. Strój aktorki nie był przypadkowy, gdyż pani Sylwia przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci japońskiego teatrzyku. Kamishibai – teatr obrazkowy powstał w Japonii w 1930 roku. Dzieci obejrzały teatrzyk ,,Mój przyjaciel Kemushi” o historii gąsiennicy, która zamieniła się w pięknego motyla. Wybrane dzieci zaprosiły pozostałe przedszkolaki na bajkę, grając na japońskiej kołatce. Dużą radość sprawiły dzieciom maski dzikich zwierząt, dzięki którym mogły odegrać krótkie scenki teatralne czyli etiudy. Gość przedstawił przedszkolakom wspaniałe i piękne lalki teatralne, kukły, marionetki-jawajki oraz pacynki. Prezentowane lalki teatralne wykonano z różnorodnych materiałów: drewno, futro, koronki, tiul, plusz, papier, gąbka, wełniane skarpetki czy stare buty. Zabawa w teatr nie miała końca, dzieci wspaniale manipulowały pacynkami i kukłami. Wiele pozytywnych emocji sprawiło dzieciom naśladowanie różnych postaci. Mali aktorzy nie mieli tremy na scenie, nasze przedszkole było w tym dniu małym teatrem. Pani Sylwia Oksiuta-Warmus zabrała nas w tajemniczy i bardzo ciekawy świat pełen magii.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!