Wszystkich Świętych
25 października 2019 r. odbyła się pogadanka z przedszkolakami na temat nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych. 1 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy odeszli. 1 i 2 listopada odwiedzamy groby bliskich, obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Odwiedzając cmentarze, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Są to chwile zadumy, przemyśleń i refleksji nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja dla wnuków do wspomnień o dziadkach, którzy już odeszli. Omówiono zasady prawidłowego zachowania na cmentarzach i w miejscach pamięci: rozmawiamy szeptem, chodzimy powoli, nie krzyczymy, nie śmiejemy się głośno. Na zakończenie nauczyciele z dziećmi zapalili biało-czerwone znicze przy pomniku obok przedszkola, aby uczcić pamięć polskiego króla Kazimierza Wielkiego.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!