Piknik Rodzinny w Siedlcu
15 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny w Siedlcu. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny, który rozpoczął się piosenką ,,Magiczne miejsce”. Następnie starsze dziewczynki zatańczyły piękny taniec z tiulowymi szalami do walca z filmu ,,Love story”. Laura Matyś recytowała wiersz Agnieszki Frączek ,,Miss Stonoga” oraz wiersz o treści ekologicznej ,,Pamiętasz?”. Do tropikalnej temperatury panującej w Siedlcu wspaniale pasowała wesoła piosenka ,,Na sawannie”. Po niej goście podziwiali taniec z wstążkami do utworu Bandari ,,Hijo de la luna”. Nina Niewiarowska wystąpiła z wierszem Natalii Usenko ,,Nasze drzewo”. Gorące brawa otrzymała Laura Matyś za wykonanie piosenki ,,Katarynka”, która przeniosła nas w dawne przedwojenne czasy. Dzieci zaśpiewały także piosenkę ,,To tu”. W dalszej części występów Lenka Choryłek recytowała nastrojowy wiersz ,,Kołysanka dla Pinokia” Natalii Usenko. Następnie wszystkie dziewczynki wykonały rytmiczny taniec z pomponami do utworu Eruption ,,One way ticket”. Na występie przedszkolaków nie zabrakło ludowego akcentu, dziewczynki zaprezentowały piosenkę ,,Trojak”. Widzom bardzo podobał się taniec z chusteczkami w wykonaniu dziewczynek młodszych do walca Eugen Doga. Przedstawienie zakończyło się ognistym, szybkim tańcem barwnych cyganek do utworu ,,My cyganie”. Po występach dzieci wesoło bawiły się na festynie, korzystając z dmuchańców, jeżdżąc na quadzie. Nauczycielka SP w Mstowie pani Teresa Nowakowska zorganizowała ciekawe gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci zajadały lody, watę cukrową, pyszny popcorn, ciasta, babeczki, owoce, chipsy oraz mięsko z grilla. Strażacy OSP Siedlec oraz OSP Mstów zadbali o bezpieczeństwo imprezy i chłodzenie uczestników Pikniku poprzez wykonanie kurtyny wodnej. Żar z nieba i chmary komarów nie popsuły wspaniałej imprezy integrującej społeczność siedlecką.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!