Dzień Niebieski
14 czerwca 2022 roku obchodziliśmy w przedszkolu kolejny Kolorowy Dzień- Niebieski, który jest związany z obchodami Dnia Wody. Przedszkolaki wystąpiły w tym dniu w niebieskich strojach. Dzień Niebieski rozpoczęto od kolorowania żaglówek kredką ołówkową. Łabędzie z baloników i kolorowe łódeczki z papieru zachęciły najmłodszych do wspaniałej zabawy. Następnie odbyła się pogadanka na temat roli wody w życiu organizmów żywych oraz konieczności oszczędzania wody z wykorzystaniem kolorowych plansz edukacyjnych. Wielką frajdę sprawiły dzieciom eksperymenty i doświadczenia: Barwne wulkany, Płonąca świeca, Walka sody z kwaskiem cytrynowym, Ciecz nienewtonowska oraz Szaleństwo kakao, oleju i soli. Następnie odbyły się zabawy wodą na podwórku przedszkolnym. Dzieci przelewały wodę do butelek z wykorzystaniem lejka. Przedszkolaki degustowały również różne rodzaje wody: truskawkową, gazowaną i niegazowaną.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!