Niebieskie Igrzyska
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. 10 kwietnia 2025 roku dzieci w naszym przedszkolu uczestniczyły w Niebieskich Igrzyskach, których głównymi celami są propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz przekazanie wartości takich jak, otwartość, tolerancja, szacunek, życzliwość, przyjaźń i pomaganie. Niebieskie Igrzyska składały się z dwóch części: edukacyjnej i sportowej. Przeprowadzono warsztaty dla dzieci pod tytułem: Jesteśmy różni i pomagamy sobie. Następnie przedszkolaki sprawnie wykonywały ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem butelek z wodą. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każde dziecko może być sportowcem i każde ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Wielką radość sprawił przedszkolakom taniec z pomponami do Hymnu Niebieskich Igrzysk, który rozpoczyna się słowami: Dzisiaj wszyscy biegniemy na boiska, zaczynamy Niebieskie Igrzyska, zadań wiele przed nami, lecz tylko razem zwyciężamy! Zaprośmy dzieci w spektrum autyzmu do wspólnej zabawy i poznawania świata.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!