WIGILIA I KOLĘDY
Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich czas najpiękniejszy i niepowtarzalny.
W naszym przedszkolu 18.12.2013 roku dzieci pod kierunkiem pani dyrektor Doroty Orłowskiej i pani Aleksandry Banaś przygotowały uroczystość ,,Wigilia i Kolędy”. Przedszkolaki w swoim przedstawieniu przybliżyły historię narodzin Pana Jezusa. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze o świętach, przygotowaniach do wigilii, strojeniu choinki w gronie rodzinnym, wesołych kolędnikach. Świąteczne piosenki wprowadziły wszystkich zaproszonych gości w uroczystą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pełną ciepła, radości i bliskości. Dzieci zaśpiewały piosenki: ,,Choinka przedszkolaków”, ,,Choinka”, ,,Wigilia”, ,,Choinkowe całusy”.
Janek Derda wykonał samodzielnie utwór ,,Grająca choinka”. Piosenkę ,, Gwiazdko, gwiazdko zaświeć dla nas...” wzbogaciła gra na trójkątach w wykonaniu Kuby Banasia i Wiktora Zwolskiego. Wszystkie dziewczynki wykonały układ ruchowy do piosenki ,,Gwiazdka”. Maluchy zgromadzone przy żłóbku przedstawiły scenkę ,,Szczere serduszka”. Przedstawienie zakończyło się pięknym tańcem kilku dziewczynek do utworu ,,Fale Dunaju”. Wykonane w przedszkolu dekoracje świąteczne, rozświetlone tysiącem świateł choinki, zapach stroików bożonarodzeniowych, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne życzenia w blasku świec uczyniły ten dzień wyjątkowym, magicznym i jedynym.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!