DZIEŃ CZERWONY
Dnia 7 maja 2015 r. odbył się w przedszkolu Dzień Czerwony. Główne zagadnienie tego dnia to: pozytywna i negatywna rola ognia w środowisku przyrodniczym i w życiu człowieka. Zajęcia rozpoczęliśmy od kolorowania kredkami obrazków związanych z pracą strażaków. Następnie przedszkolaki poznały historię ognia, jego odkrycie, będące wielkim krokiem w dziejach, decydującym dla rozwoju ludzkości. Dzieci opowiadały na czym polega praca strażaka. Maluchy i starszaki dostrzegają konieczność przestrzegania zakazu bawienia się zapałkami oraz przedmiotami grożącymi oparzeniem. W dalszej części Czerwonego Dnia przeprowadzano doświadczenia z ogniem. Następnie starszaki wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem papieru kolorowego i zapałek i powstały ostrzegawcze plakaty, by nie bawić się ogniem. W przerwach zajadaliśmy słodkie czerwone cukierki. Sala w tym dniu czerwieniła się ognistymi balonami, strojami dzieci, czerwonymi tulipanami w oknach. Było ogniście...

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!