ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
28 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały zwyczaje związane z obchodzeniem Katarzynek i Andrzejek. W magiczny nastrój wprowadził nas wiersz D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy”. Teraz już mogliśmy zacząć wróżyć. Najpierw każdy pomyślał jakieś marzenie i wrzucił monetę do „Magicznej studni”. Potem dowiedzieliśmy się jakie zawody będą wykonywać dzieci, jakie będzie imię żony lub męża naszych przedszkolaków oraz co czeka ich w przyszłości: bogactwo, słodkie życie lub podróże. Poznawaliśmy też cechy charakteru poprzez wybór zwierzątka. Tak więc były dzieci - kotki, dzieci - koniki i dzieci - pieski. Ustawialiśmy też buty oraz laliśmy wosk. Nie zabrakło zabawy przy muzyce. Prawie wszyscy byli zadowolenie z tego, co czeka ich w przyszłości. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci doskonale się bawiły.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!