WITAMY WIOSNĘ
20 marca 2015 roku hucznie obchodziliśmy powitanie wiosny w naszym przedszkolu. Słomiana kukła – Marzanna została spalona na podwórku przedszkolnym wśród okrzyków: uciekaj zimo do morza! Wiosna tuż, tuż.... Następnie przyszedł czas na spacer z maikiem-gaikiem czyli przystrojoną wstążkami i kolorowymi kwiatami gałązką sosny. Gaik jest symbolem wiosny, zwycięstwa dobra, młodości i zdrowia. Wędrówkę z maikiem dzieci okrasiły ludową przyśpiewką: ,,Nasz gaik zielony, pięknie przystrojony, w czerwone wstążeczki przez śliczne dzieweczki. Do Was tutaj wstępujemy, zdrowia szczęścia winszujemy...”


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!