Pasowanie na Przedszkolaka
17.11.2020 roku odbyła się w naszym przedszkolu ważna dla dzieci uroczystość ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Wszystkie przedszkolaki z zapałem wykonywały proponowane zadania. Uroczystość rozpoczęto piosenką ,,Kasztanki”, której rytm dzieci wystukały na kasztanach. Następnie wspólnie recytowaliśmy obrazkowy wiersz ,,Jestem Polakiem” B.Dmowskiej. Potem nadszedł czas na rozwiązywanie zagadek słownych, umieszczonych na kolorowych zwierzątkach. Następnym zadaniem były indywidualne karty pracy, o różnym stopniu trudności. 6-latki kolorowały i liczyły figury geometryczne na obrazku, 5-latki zaznaczały skarby Pani Jesieni, 4-latki łączyły przedmioty w pary, 3-latki kolorowały misia. Za prawidłowe rozwiązanie można było zdobyć ludzika z czekolady i papierowy wazonik z kwiatem. Ostatnim zadaniem była próba odwagi, czyli smakowanie z uśmiechem kwaśnej cytryny i słonego ogórka. Następnie wszystkie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane przez panią dyrektor D.Orłowską. Dzieci zostały obdarowane kolorowym dyplomem oraz torebką ze słodyczami. Nie zabrakło degustacji przepysznych rogalików z marmoladą upieczonych przez panią Magdę Zgardzińską.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!