Konkurs recytatorski
26 listopada 2020 roku odbył się w siedleckim przedszkolu Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków. Dzieci samodzielnie wybrały swoje wiersze do recytacji i uczyły się ich z pomocą rodziców w domu. Mogliśmy podziwiać wspaniały wachlarz poezji współczesnych autorów, i tych sprzed lat, jak Maria Konopnicka, której wierszy słuchali dziadkowie naszych przedszkolaków. Poprzez uczestnictwo dzieci w konkursach recytatorskich rozwijamy zainteresowania literaturą, wzbogacamy słownictwo, wspomagamy prawidłowy rozwój mowy, kształcimy umiejętność budowania wypowiedzi słownych poprawnych pod względem logicznym i gramatycznym oraz zachęcamy do samodzielnego czytania. Przedszkolaki śpiewająco recytowały swoje wiersze na przedszkolnej scenie, u wybranych recytatorów nie zabrakło gry aktorskiej...Wszystkie dzieci, które zgłosiły się do konkursu (15 uczestników) otrzymały nagrody – świąteczne kubeczki.
W konkursie recytatorskim udział wzięli:
Ania Zgardzińska - ,,Żuk” Jan Brzechwa
Maja Dróżdż - ,,Jesienią” Maria Konopnicka
Zosia Piasecka - ,,Gąsienica - tajemnica" Dorota Gellner
Hania Piasecka - ,,Kotka bura" Dorota Gellner
Kinga Osuchowska - ,,Skarżypyta” Jan Brzechwa
Michał Kozina - ,,Mucha czyta gazetę" Natalia Usenko
Wojtuś Łuczak - ,,Konik gniady", ,,W pokoiku na stoliku"
Krystian Boral - ,,Wielbłąd" Jolanta Gajda
Zosia Włodarczyk - ,,Bajka iskierki" Janina Porazińska
Pola Mesyasz - ,,Cień" Ludwik Jerzy Kern
Julia Grabowska - ,,Kolczasty jeżyk" Dorota Gellner
Klara Sojda - ,,Aniołki” Hanna Niewiadomska
Ala Sojda - ,,Jesień u fryzjera" Danuta Gellnerowa
Ala Michalik - ,,Jajko” Jan Brzechwa
Ala Kluźniak - ,,Żuk” Jan Brzechwa


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!