Andrzejki
29 listopada 2022 roku w siedleckim przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Przedszkolaki poznały staropolskie zwyczaje związane z Andrzejkami. W tym dniu nie zabrakło wróżb: ,,Przyszły zawód”, ,,Imię żony/męża”, ,,Studnia czarownicy z monetami”, ,,Buciki”, ,,Kubeczki z wróżbą” oraz ,,Krówki”. Muzyka zachęciła dzieci do szalonego tańca. Zabawa Andrzejkowa nie mogła odbyć się bez smakołyków. Pani Olga Choryłek-Kościńska przygotowała pyszne gofry z owocami i popcorn, pani Anna Zielińska-Madej podarowała zdrowe chipsy z soczewicy i suszone owoce, pani Anna Stefani przekazała krówki z wróżbą. Wielką frajdę sprawiły dzieciom błyszczące ozdoby, okulary i peruki, dzięki którym powstały śmieszne zdjęcia. Zawdzięczamy ten pomysł pani Ewelinie Kuban-Bekus i pani Patrycji Piaseckiej. Na zakończenie tradycyjnie laliśmy wosk przez klucz.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!